Akcja obliczania BMI

13 grudnia 2022 godz. 20:08:52

Akcja obliczania BMI

Podczas lekcji wychowania fizycznego nauczyciele uczący w poszczególnych klasach wzięli sobie za cel sprawdzenie BMI wszystkich uczniów klas IV-VIII.

Czym jest BMI? BMI to skrót oznaczający wskaźnik (indeks) masy ciała (ang. Body Mass Index). Oblicza się go, dzieląc masę ciała (podaną w kilogramach) przez kwadrat wysokości (w metrach). W przypadku uczniów  wynik obliczamy za pomocą kalkulatora BMI dzieci i młodzieży. Wskaźnik BMI jest używany do oceny wagi prawidłowej, ryzyka zagrożenia otyłością i chorobami związanymi z nadmiarem tkanki tłuszczowej w organizmie.

Na lekcjach podjęliśmy się wyliczeń BMI, interpretacji wyniku każdego ucznia, zapotrzebowania dziennego uczniów na kalorie. Próbowaliśmy pomóc zrozumieć uczniom, dlaczego powinni uważać na swoją wagę ciała.

B. Ż.