Mikołajkowe spotkanie z fizyką

20 grudnia 2022 godz. 16:48:05

Mikołajkowe spotkanie z fizyką

19.12.2022 r. uczniowie z klas 2b, 2e oraz 3d wybrali się do ZSM, gdzie mieli okazję uczestniczyć w Mikołajkowym spotkaniu z fizyką. Jak wiadomo dzieci uwielbiają eksperymentować i dzięki Pani Joannie Lebieckiej oraz uczniom ZSM mogły to robić samodzielnie i w bezpieczny sposób.

Uczniowie wykonywały następujące doświadczenia: Jak działa wiatrak ?, Nurek Kartezjusza, Most Leonarda da Vinci, Zaczarowany kelner, Zaczarowana kula, Zabawy z napięciem powierzchniowym, Elektromagnes, Zwojnica, Ciecz nienewtonowska, Jajko w butelce, Wirówka, Zaczarowana szklanka.

Niespodzianką dla uczniów były również przygotowane przez starszych kolegów smakołyki oraz zwiedzanie hali sportowej na której trwały przygotowania do 13. Pokazu Stołów Wigilijnych.

M. Pacyniak