Wycieczka do Poznania

25 maja 2024 godz. 18:50:47

Wycieczka do Poznania

W dniach 20-21.05.2024r. uczniowie klasy 8A i 8B oraz kilkoro uczniów z kl. 5B wzięli udział w dwudniowej wycieczce do Poznania. Pierwszym punktem było zwiedzanie miasta w formie gry miejskiej. Gra polegała na odszukiwaniu konkretnych miejsc w przestrzeni Starego Rynku i sczytywaniu przyporządkowanych do miejsc QR kodów. Uczestnicy odwiedzili ok. 14 lokalizacji związanych z historią i kulturą Poznania.

Następnie odwiedziliśmy Rogalowe Muzeum Poznania. Uczniowie zostali zapoznani z recepturą i składnikami używanymi do produkcji Rogali Świętomarcińskich, wysłuchali legendy i degustowali tradycyjne rogale. Wieczór zakończyliśmy spacerem do Parku widokowego Cytadela, podziwiając Rzeźby „Nierozpoznani” Magdaleny Abakanowicz, Dzwon Pokoju i Przyjaźni Między Narodami oraz Amfiteatr.

Dzień drugi rozpoczęliśmy od zwiedzania największej w Polsce Palmiarni Poznańskiej. Survival w palmiarni miał formę szkoły przetrwania w tropikalnej dżungli. Wykorzystując bogatą ekspozycję palmiarni uczestnicy uczyli się, które rośliny pomogą im w zdobyciu wody, które dadzą pożywienie, a które mogą ich zabić.

Następnie zwiedziliśmy najstarszą polską katedrę położoną na Ostrowie Tumskim w Poznaniu. To miejsce, gdzie zaczęła się historia Poznania i historia Polski. Bazylika archikatedralna Świętych Apostołów Piotra i Pawła jest miejscem pochówku pierwszych władców Polski.

Po posiłku w McDonald’s wyruszyliśmy w podróż powrotną. Wszyscy świetnie się bawiliśmy spędzając razem czas. Był to ostatni już wspólny wyjazd uczniów klas 8. Mamy nadzieję, że na długo zatrzymają go w swoich wspomnieniach.

Opiekę nad uczniami sprawowały:

A. Rudzka, M. Breszka, D. Borkowska, N. Węgrzyn.