Klasy 4a, 4c i 4d w Szczecinie

29 maja 2024 godz. 19:05:22

Klasy 4a, 4c i 4d w Szczecinie

23 maja uczniowie klas 4a, 4c oraz 4d mieli okazję wybrać się na fascynującą wycieczkę do Szczecina. Dzień pełen atrakcji rozpoczął się zbiórką o 6:50.

Do stolicy Pomorza Zachodniego wyruszyliśmy o 7:00.

W Szczecinie zwiedziliśmy centrum miasta z pilotem-przewodnikiem. Odwiedziliśmy Bramę Królewską, dziedziniec Zamku Książąt Pomorskich. Poznaliśmy ciekawe informacje na temat znajdującego się tam zegara.

Z autokaru mieliśmy okazję zobaczyć słynne Wały Chrobrego.

Po przerwie na obiad w centrum miasta, wyruszyliśmy na zwiedzanie Podziemnych Tras Szczecina. Trasy te to niezwykłe miejsca ukryte pod ziemią, które przenoszą nas w różne okresy historii Szczecina. Podczas wizyty uczniowie mieli okazję poznać tajemnice związane z II Wojną Światową, okresem Zimnej Wojny oraz codziennym życiem za czasów PRL-u.

Następnie udaliśmy się na niezapomniane przygody do Morskiego Centrum Nauki. W tym interaktywnym miejscu dzieci miały okazję poznać fascynujący świat nauki poprzez zabawę.

Uczniowie eksperymentowali z różnymi zjawiskami fizycznymi, poznawali tajniki oceanografii oraz zdobywali wiedzę o życiu morskim.

Po pełnym wrażeń dniu zatrzymaliśmy się na przekąskę w McDonald's, a następnie powróciliśmy do Darłowa około godziny 21:00.

Wychowawczynie klas 4a, 4c i 4d.