Warsztaty z lepienia figurek z piankoliny

29 maja 2024 godz. 19:39:29

Warsztaty z lepienia figurek z piankoliny

Dnia 27 maja 2024r. uczniowie i wychowawcy klas: 2C, 1B i 1D zaprosili na zajęcia lekcyjne absolwentkę naszej szkoły - Zosię Kisielewską. Dzieci poznały Zosię podczas wernisażu prac z piankoliny, który odbył się w kwietniu w Galerii Rybackiej i Marynistycznej SKŁO 44. Ponad 1000 figurek z piankoliny wykonanych przez Zosię zrobiły na odwiedzających wystawę tak duże wrażenie, że uczniowie wyrazili chęć spotkania z autorką prac podczas szkolnych warsztatów.

Pod okiem „instruktorki” dzieci uczyły się, jak prawidłowo wykonać poszczególne elementy figurek. Stworzyły prace według instrukcji oraz własnych pomysłów. Powstały: kotki, smoki, ptaki, kapibary a nawet piłeczki. Dzieci podczas warsztatów rozwijały wyobraźnię, kreatywność oraz motorykę małą. Zajęcia z piankoliny są formą terapii i mają działanie wyciszające i uspokajające, rozwijają również umiejętność współpracy w grupie.

Dziękujemy Zosi za cenne wskazówki i mile spędzony czas.