Spotkanie z pisarzem

24 lipca 2024 godz. 15:48:17

Spotkanie z pisarzem

Spotkanie autorskie jest niezwykłym wydarzeniem, które daje czytelnikom możliwość bezpośredniego kontaktu z twórcą literackim, poznanie kulis powstawania książki oraz zadanie nurtujących pytań. Taką możliwość mieli uczniowie klasy 2A, gdyż 10 czerwca odwiedził ich pan Krzysztof Socha, autor książki „Opowiadania i legendy Ziemi Darłowskiej”. Podczas spotkania dzieci zapoznały się z legendami o Darłowie. Był też czas na rozmowę i pytania do pisarza. Po spotkaniu uczniowie wraz z opiekunami poszli na spacer po Darłowie. Zwiedzanie z panem Krzysztofem w roli przewodnika było nie tylko lekcją historii, ale również okazją do odkrycia wielu ciekawostek związanych z miastem. Dzięki wiedzy, jaką posiada pan Krzysztof, wszyscy poczuli się częścią bogatej historii, a spotkanie pozwoliło lepiej zrozumieć i docenić bogate dziedzictwo naszego urokliwego nadmorskiego miasta.

M. Podlasiewska