Konkurs matematyczno-fizyczny „CZAR-PAR”

24 marca 2023 godz. 20:43:31

Konkurs matematyczno-fizyczny „CZAR-PAR”

Dnia 23 marca w naszej szkole odbył się Konkurs matematyczno-fizyczny „CZAR-PAR” skierowany do uczniów klas ósmych.

Do konkursu przystąpiło pięć dwuosobowych zespołów. Klasę VIIIA reprezentował Kornel Kolański i Maksymilian Machyna, klasę VIIIC Paweł Czajkowski i Lena Sapieja, klasę VIIID Patryk Świerbiołek i Karol Beck, klasę VIIIE Marcin Kunysz i Maciej Lebiecki oraz klasę VIIIF Lena Obracianko i Zuzanna Wełninska.

Dwuosobowe reprezentacje klasowe zmierzyły się z zadaniami, które sprawdzały ich poziom wiedzy matematycznej oraz fizycznej. Ósmoklasiści zabawili się również w Młodych Einsteinów i zaprezentowali ciekawe doświadczenia fizyczne. W interesujący sposób zostały przedstawione doświadczenia, tj. rakieta z butelki, przyciągające się puszki, elektryzowanie ciał, operowy kieliszek oraz butelka niekapka. Nad przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: wicedyrektor pani Katarzyna Łusiewicz, pani Magdalena Kasprzykowska, pani Marta Sołtan.

Po podsumowaniu wszystkich konkurencji I miejsce zajęli Lena Sapieja i Paweł Czajkowski z klasy VIIIC, II miejsce – Kornel Kolański i Maksymilian Machyna z klasy VIIIA, III miejsce – Patryk Świerbiołek i Karol Beck z klasy VIIID.

Uczestnikom dziękujemy za zmagania matematyczno-fizyczne, super zabawę, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy!