Akcja Misie Ratownisie

14 stycznia 2020 godz. 20:11:29

Akcja Misie Ratownisie

Szkoła Podstawowa nr 3 w Darłowie po raz pierwszy bierze udział w ogólnopolskiej akcji Misie Ratownisie, która ma na celu zebranie oraz przekazanie pluszaków do jednostek Straży Pożarnych, zespołów Ratownictwa Medycznego i innych służb, aby były one wsparciem dla najmłodszych w ciężkich chwilach!

Miś ratowniś w świadomości dziecka kształci domowe ciepło, bezpieczeństwo, czułą i serdeczną bliskość rodziców, czyli wszystko to, co traci ono w wyniku np. nieszczęśliwego wypadku.

Dlatego w sytuacjach, kiedy potrzebne jest znalezienie zastępczego źródła oparcia, skupienie / odwrócenie uwagi, czy nawiązaniu kontaktu z dzieckiem pluszak może okazać się bardzo użyteczny!

Każde dziecko Misia zabiera do domu, dlatego potrzebujemy na prawdę wiele zabawek! Dzięki niemu łatwiej i szybciej można nawiązać kontakt oraz uzyskać informację, np.: „Pokaż mi co boli misia.”, „Czy miś może poruszać łapką?”. Miś absorbuje uwagę dziecka, odwraca ją od "tragicznego" otoczenia.

Zbiórka w Szkole Podstawowej nr 3 trwa od dnia 14.01.2020r. do 7.02.2020r. Maskotki mogą być nowe lub używane, ale czyste, zadbane i nie zepsute.

Pluszaki można przynosić w budynku A (ul. Szkolna) do sali nr 7 do Pani Katarzyny Siadaczka oraz w budynku B (ul. Franciszkańska) na świetlicę szkolną do Pani Magdaleny Lokś.

Za każdego oddanego pluszaka dziękujemy w imieniu dzieci, którym pomagamy.

Szkolny organizator

Katarzyna Siadaczka