Talenty naszych uczniów

2 listopada 2020 godz. 19:15:09

Talenty naszych uczniów

VI  Ogólnopolski Konkurs Literacki „Niektórzy lubią poezję” rozstrzygnięty!

Szanowni Państwo! Drodzy Uczniowie!

Miło nam poinformować, że 7 X 2020r. odbyło się posiedzenie Jury VI Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Niektórzy lubią poezję”. Na konkurs nadesłano 762 wiersze z całej Polski. Jury- przedstawiciele Klubu Poetyckiego „OPAL” w składzie: Krystyna Mazur – przewodnicząca. Członkowie: Jadwiga Żonko, Teresa Powęzka, Leonard Jaworski, Danuta Powęzka, Radosław Sokołowski, podkreślając walory literackie oraz biorąc pod uwagę wiek uczestników, postanowiło przyznać Nagrody i Wyróżnienia.

Laureatem konkursu, zajmując I miejsce został: Wiktor Łukaszewski (uczeń klasy 6a) – ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Króla Eryka Pomorskiego w Darłowie, za wiersz „To co ważne”.

Nauczycielką języka polskiego oraz wychowawczynią Wiktora jest Pani Angelika Kuriata.

Serdecznie gratulujemy Młodemu Poecie oraz życzymy dalszych sukcesów!